| Modell Nr. | S0926-044 |
|---|---|
| Oberflächenbehandlung | Verzinkt |
| Gebrauch | Hochbaumaterial |
| Muster | Tröpfchen |
| Zulassung | SGCC, DX51D, DC03 usw. |
| Products | Spring Steel Strip |
|---|---|
| Inspection | Thirdy Inspection Party |
| End Protector | Plastic Pipe Cap,Iron Protector |
| Elongation | 18-25% |
| Width | 600-1500 Mm |
| Usage | Building Construction Material |
|---|---|
| Surface Treatment | Galvanized |
| Treatment | Galvanized |
| Hardness | Full Hard |
| Weight | 3-8MT |
| Elongation | 18-25% |
|---|---|
| Coatingweight | 40-275 G/m² |
| Tensile Strength | 270-500n/mm2 |
| Inspection | Thirdy Inspection Party |
| End Protector | Plastic Pipe Cap,Iron Protector |
| Width | 600-1500 Mm |
|---|---|
| Tensile Strength | 270-500n/mm2 |
| Edge | Slit Edge |
| End Protector | Plastic Pipe Cap,Iron Protector |
| Packages | Standard Package |
| Standards | ASTM, GB, JIS |
|---|---|
| Specification | JIS G 3321 2017, ASTM A792M 2010 |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Pattern | Tear Drop |
| Grade | SGCC, DX51D,DC03 Etc. |
| Finish | No.1 No.3 No.4 HL 2B BA 4K 8K 1D 2D |
|---|---|
| Delivery Condition | Sea Transportation |
| Elongation | 18-25% |
| Products | Spring Steel Strip |
| End Protector | Plastic Pipe Cap,Iron Protector |
| Kaltgewalzte Substratdicke | ≥ 0,41 mm |
|---|---|
| Kaltgewalzte Substratbreite | 1200 mm |
| Einschließlich metallisierter Schicht, der Dicke nach dem Malen | ≥0,46 mm |
| Auswirkungsenergie | Nicht weniger als 9J |
| Amerikanischer Standard/europäischer Standard | ASTM A792M |
| Anwendung | Bauwesen, Dachbau, Industrie, Schiffbau |
|---|---|
| Grenze | Spaltkante |
| Lagerbestand | Lagerbestand |
| Material | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| Stärke | 0.12mm-30mm |
| Modell Nr. | Dx51d/Dx52D/SGCC |
|---|---|
| Anwendung | Behälterplatte |
| Grenze | Spaltkante |
| Lagerbestand | Lagerbestand |
| Material | Dx51d/Dx52D/SGCC |